Online marketing ügynökség kiválasztásának lépései

Online marketing ügynökség

Hogyan válasszunk magunknak online marketing ügynökséget?

Beatrix Szerző:
Beatrix

Manapság az ember minden feladatkörre talál magának marketing ügynökséget. Sok ügynökség kiváló szolgáltatásokat kínál, az őket alkalmazó cégek pedig hajlamosak több munkával ellátni őket, mint amennyivel érdemes lenne. Ennek egyrészt az a következménye, hogy az ügynökség képtelen minden ígéretet teljes mértékben betartani, másrészt pedig a megbízó cégnél az egész marketing részleg tönkre mehet egy ilyen rossz döntés miatt. Végül senki nem jár jól.

Online marketing ügynökség

 
Hogyan választhatjuk ki tehát a mi igényeinknek megfelelő marketing ügynökséget?

 

Az alábbi szempontok segítenek eldönteni

 
Vizsgáljuk meg a marketing ügynökségek weboldalát


Mielőtt személyesen egyeztetnénk egy adott marketing ügynökséggel, jó ötlet egy pillantást vetni a cég weboldalára. Itt leggyakrabban megtaláljuk, hogy az ügynökség miket emel ki főbb erősségekként. Ezek segíthetnek eldönteni, hogy érdemes-e tovább érdeklődni utánuk. Akár brandingre, designra, SEO-ra, vagy egyéb szolgáltatásokra keresünk ügynökséget, a kiemelt szolgáltatásokat rögtön megtaláljuk weboldalukon.


 
Beszélgessünk el jelenlegi marketing ügynökségünkkel


Egy marketing ügynökség nem szeretne csalódást okozni meglévő ügyfeleinek. Éppen ezért sok ügynökség minden kérdésre és kérésre rávágja az igent, függetlenül attól, hogy mennyire életképes az adott ötlet. Ilyenkor az ügynökség nem megtéveszteni akar bennünket, hanem el akarja kerülni a csalódást.
 
Ahelyett, hogy egy igen/nem választ várnánk, részletesen beszélgessünk el az ügynökséggel az elvárásokról és a kivitelezésről. Emeljük ki, hogy csak akkor egyezzenek bele a feladat elvégzésébe, ha biztosak benne, hogy maximális teljesítményt képesek nyújtani, akár az eddigi szolgáltatások minőségénél magasabb szinten is. Említsük meg nekik, hogy a visszautasítás nem feltétlenül rossz dolog, az őszinteségnek pedig értéke van.
 
Ezzel nekünk, mint ügyfélnek, és nekik, mint szolgáltatónak is számos kellemetlenséget spórolhatunk meg hosszú távon.
 


Adjunk mások véleményére


Az interneten számos weboldal lehetővé teszi hogy egy-egy cégről többet tudjunk meg a korábbi és jelenlegi ügyfelek (vagy vásárlók) értékelései alapján. Érdemes tehát utána nézni, akár a Google, akár más szolgáltatások segítségével, hogy egy adott ügynökség hol áll a hasonló cégek „ranglistáján”.
 
Sok esetben az emberek az ügynökség Facebook oldalát is megvizsgálják, azonban a Facebook egyik hátránya, hogy egy adott oldal kedvére törölheti azokat a hozzászólásokat, amelyek rossz színben tűntetik fel. Ezzel szemben a Twitteren egy cégnek nincs beleszólása az ügyfelek tweetjeibe (bejegyzéseibe).
 
Azonban fontos, hogy körültekintők legyünk, amikor megvizsgáljuk egy ügynökség profilját, mondjuk a Twitteren, hiszen a konkurens cégek szándékosan írhatnak hamis lejárató, leminősítő értékeléseket.
 
Ez remek lehetőség arra is, hogy megfigyeljük, miként kezeli a csalódott, negatív hozzászólásokat az adott ügynökség. Ez sokat elmond arról, hogy milyen együttműködésre számíthatunk tőlük ügyfélként.


 
Vizsgáljuk meg az ügynökségek referenciáit


Mielőtt bármit is aláírnánk, vegyük fel a kapcsolatot néhány korábbi vagy jelenlegi ügyféllel. Az adott ügynökség weboldalán található értékelések nem feltétlenül pontosak, de akár kitaláltak is lehetnek. A leghitelesebb képet akkor állíthatjuk fel egy ügynökségről, ha több referenciát is megvizsgálunk.
 
Ha sikerül telefonon elérnünk egy korábbi ügyfelet, akkor ne csak annyit kérdezzünk meg, hogy az ügynökség „jó”-e. Érdeklődjünk az együttműködésük során fellépett nehézségekről, kihívásokról, akadályokról, és tudjuk meg, hogy az ügynökség hogyan és milyen hatékonyan kezelte ezeket. Ne felületes, hanem átfogó információt szeretnénk kapni – kérdezzük meg, hogy az ügynökség hogyan teljesít azokon a területeken (SEO, design, közösségi média) amikre nekünk szükségünk van.


 
Végezetül


Ha marketing ügynökséggel szeretnénk elvégeztetni cégünk, márkánk, termékeink vagy szoláltatásaink népszerűsítését, akkor fontos, hogy ne hozzunk elhamarkodott döntéseket. Ha megfigyeljük az ügynökség weboldalát, online értékeléseit, közösségi oldalát és elbeszélgetünk néhány korábbi és meglévő ügyfelükkel, akkor sokkal kisebb eséllyel választunk magunknak olyan céget, akik nem megfelelőek számunkra.

Online marketing blog

Tudásunk naprakész, melyből ügyfeleink profitálnak

15 év, közel 500 sikeres tanácsadási projekt, több, mint 100 vállalkozás komplett online marketingje.

Legyen a Tiéd a következő sikertörténetünk!




Jelentkezz auditunkra még ma!

Marketing Professzorok

Kérje ajánlatunkat!